Prečo je 20 rôznych veľkostí 12s, ale nič sa nezapadá

, v prvom rade som hľadal ospravedlnenie, aby som na chvíľu prepojil na Lodný dom ELISA. Zmeškal som svoju šancu počas jej ‘pose-off’ s Fred, a ja som pokračoval v jej obchode a čakal na niečo, čo by požiadal, aby bol post, ale nemali šťastie doteraz. Ale teraz je naskenovaná vyššie uvedeným novinovým článkom, a tak ju môžem poslať a úverovať ju. Jéj!

ELISA dáva dátum papiera, ktorý naskenovala ako 1953. Ďalšia užitočná eBayer (eBay Vintage Predajné dosky sú naozaj dosť pekné, prial by som si, aby som mal viac času na zavesenie tam) NeznámyVybák, pridal odkaz na tento PDF, “Analýza tvaru tela hispánskych žien v Spojených štátoch “, spoločnosťou Elizabeth Newcomb, ktorá vyzerá veľmi zaujímavá a zahŕňa tieto informácie:

Vývoj veľkosti štandardného štandardu “CS 215-58”

Štúdia O’Brien a Shelton z roku 1941 neviedla k dimenzovaniu štandardu až do 50. rokov. V roku 1958 vydala ministerstvo obchodu s U.S. nový komerčný štandard známy ako CS 215-58 na základe štúdie z roku 1939. Tento štandard použil štyri klasifikácie žien (miss, ženské, polovičné veľkosti, a juniors), tri výškové skupiny (vysoké, pravidelné, a krátke), meranie poprotovania a tri typy hip (štíhly, priemerný, priemerný a plný) na klasifikáciu Veľkosti (Americké ministerstvo obchodu, 1958).

Veľkosti boli založené na meraní poprsia, výška skupiny a hodnoty poklesu (rozdiel medzi obvodom bedra a bust) a poskytol viac ako 20 veľkostí na použitie odevným priemyslom (Chun-Yoon & Jasper, 1993). Tento štandard však bol len dobrovoľný, čo znamená, že ho výrobcovia nemuseli nasledovať. Mohli by buď zrevidovať, aby sa zmestili do svojich potrieb, používajte ho tak, ako to bolo vytvorené, alebo ho úplne nerešpektujú. Okrem toho sa zakladá na štúdii z roku 1939 O’Brien a Shelton, a tak trpeli rovnakými nedostatkami, že štúdia mala. Kvôli týmto problémom, ženy z roku 1950 a 1960 sa pokúsili dostať okolo rastúceho problému s použitím korzetov a podsudkov, aby formovali svoje telá k tvarom vyrobeného oblečenia (Agins, 1994).

Vývoj dimenzovania štandardného “PS 42-70”

Napriek týmto problémom, ďalší krok v histórii štandardov dimenzovania nedokázal do roku 1971, keď U.S.Zadalo o oddelení obchodu U.S. \ t Tento štandard bol v podstate revízii predchádzajúcej štandardy CS 215-58, ale zahŕňala úpravy na základe zdravotného prieskumu, ktoré vykonáva Národné centrum pre zdravotné štatistiky v roku 1962. Tento prieskum uviedol, že americkí dospelí boli vyššie a ťažšie ako v roku 1940 . Iné zmeny z CS 215-58 zahŕňali elimináciu možností “štíhly” a “plné” pre všetky typy obrázkov, ako aj elimináciu “vysokej” možnosti v typoch obrázkov Juniors a Women ‘(Americké oddelenie obchodu, 1970).

Aj pri všetkých týchto zmenách štandardu CS 215-58 bol nový štandard PS 42-70 stále dobrovoľný a založený na štúdii z roku 1939 O’Brien a Shelton. V tomto čase nebol konfrontovaný žiadny z problémov so systémovými systémami.

Ďakujeme aj Mary Beth pre ukazovateľ na diskusiu …

Zdieľajte to:
Twitter
Facebook

Páči sa ti to:
Rovnako ako načítanie …

Súvisiaci

Tak čo? 10. december, 2008With 143 Komentáre
LinkTASTASTIC Piatok ukončiť všetky LinkTlastic FridayMay 16, 2008
Ako reagovať na Criticismiril 18, 2008

Published

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *