My Rok Žiadne nové šaty

Share

Tweet

Pin

Reddit

Vrecko

Táto publikácia môže zahŕňať affiliate odkazy. Pozrite si naše zásady ochrany osobných údajov.

Bol som “Rozpočet módy” na chvíľu, v súlade s blogu, lov sa najlepšie predaja, rovnako ako obvykle snaží byť šikovný, rovnako ako úmyselné s mojím odevmi rozpočtu. avšak v minulom roku, kedy darčeky boli rozbalený, temperamentný Uncorked, rovnako ako ľudia riešenie bude tenšie, bohatší, rovnako ako krajší (alebo tak nejako), rozhodol som sa vziať svoje šetrné spôsoby, ako na vyššiu úroveň , napádal som sa ku kúpe žiadne nové oblečenie pre celistvosť 2009 – rovnako ako uspel!

Úplne zdesený? čítajte ďalej.

Páči sa mi oblečenie. Veľa. legenda má to, že som začal vyberať svoju každodenné oblečenie v dvoch rokoch, pretože niečo, čo moja matka zvolil pre mňa urobil nie “rohože” (Bol som samozrejme vedomý toho, farebné koliesko dlho predtým, než som mal dostatočné zuby na štáte “ch” ).

Chovám oblečenie ako suveníry. Páči sa mi ich kúpu, keď som cestovať, prináša malý kúsok svetového domu so mnou. V súčasnej dobe má skriňa má košele z Dublinu, šály z Londýna, sukne, rovnako ako slnečné okuliare od L.A., mladej šelmy košeľa z Chicaga. . . je to niečo ako svetového trhu, bez toho aby bolo zohraný dekorom, podráždený hudby, rovnako ako off-značka Nutella.

A je veľkou lovca, som tiež veľmi náchylná k “itsareallygooddeal” choroba. Toto ochorenie môže udrieť naraz, rovnako ako bez varovania, obvykle v tesnom polomere priestor odbavenie regály. rovnako ako bez ohľadu na to, ako presne šikovný, že $ 12 Target obchod znamená, že tí sčítať rýchlo, rovnako ako boli na odchode mojom šatníku rovnako plný, rovnako ako peňaženku príliš dobre, empty.When Aj state som prestal kupovať nové oblečenie, “new “je skutočne zásadný slovo. Aj napriek tomu kúpila šaty, ktoré boli pre mňa nové, proste nič nové ku zvyšku sveta.

Chcel som znížiť vplyv na životné prostredie vo všetkých týchto klírens rackových náklady vyčíňania. Ak nemám kúpiť nový sveter, to znamená, že niekto robí jednu menej sveter, rovnako ako tie materiály, rovnako ako energie, ktoré nie sú používané. Zásielka obchod sveter už bolo dosiahnuté, je to už “tam vonku” vo svete, rovnako ako opakované použitie, ja znížiť svoju spotrebu zdrojov, hoci veľmi, veľmi malé percento. Zatiaľ čo jeden sveter nebude mať významný rozdiel (alebo keď na to príde celý rok oblečenie), to je ešte niečo, čo môžem urobiť, rovnako ako na konci zmenil svoje nákupné zvyklosti.

Pravidlá môjho experimentu boli jednoduché. Nie kupovať nové oblečenie. Zásielka obchody, sporivosť obchody, garáže predaj, eBay, rovnako ako Craigslist boli všetci boli prijateľné odevy zdroje. V snahe objaviť nové zručnosti, bol som tiež dovolené nosiť nič, čo by som mohol šiť sám (čo bohužiaľ sa ukázalo byť nič). Mohol by som niečo mi poskytol ako dar tiež nosiť, pretože som nechcel nikomu ublížiť svoje pocity (a mám vodítko k nikdy zase dole úplne zadarmo J. Crew).

Prekvapivo, moja celoročné experiment bol oveľa, oveľa jednoduchšie, než som čakal, aby to bolo! Najpravdepodobnejšie Najnáročnejšie bolo, keď som cestoval do L.A. rovnako ako musel ponuke s candy-shope sortimente farebných butikov ma čakajúcich. Kúpil som si príslušenstvo (nie je zakázané), ako aj vyhľadával niektoré skvelé sporivosti, rovnako ako zásielky obchodov. Nedostal som sa na nákupe toľko by som si prial, ale môj požiadavka nákup bol dobre splnený. Pre zvyšok roka, som zistil niekoľko základných sporivosť ukladať šperky, rovnako ako má inovatívny sa presne tak, ako som dal zvyšok svojho šatníka spoločne.

Ak by som mal zhrnúť tento rok, čo som sa dozvedel, jedným slovom, bolo by to toto: Ebay.I nikdy nevedel, čo ma čakalo pokladnicou módy v kyberpriestore! Bol som zanietený zásielka, ako aj šetrnosť shopper pretože strednej škole, rovnako ako odviedol skvelú ponuku šetrnosť nákupe za posledný rok. Nákup oblečenia na eBay, však, bol novú výzvu, ten, ktorý vzal trpezlivosť, príslušné merania, rovnako ako niektoré oveľa väčšiu trpezlivosť.

Aby sme boli úspešní, je požiadavka, aby pochopiť vaše merania, rovnako ako palica značky viete aj počítať (pre mňa je to stále krásny J. Crew). Ja by som prehľadali Ebay pre konkrétny výrobok som hľadal, pridať veľa položiek do svojho zoznamu, hodinky väčšina z nich ísť von z mojej cenovej kategórii, ponuky na pár, rovnako ako snáď vyhrať jeden. Trvalo mi asi dva mesiace predtým, ako som nakoniec zistil, že vysoký, hnedé topánky som hľadal (nové topánky neboli tabu počas mojej výzve, len oveľa viac, než som chcel stráviť). Musel som si kúpiť dva páry predtým, než som zistil, že jeden fit (ďalej len zle padnúce pair bol ihneď znovu uvedená). ale nakoniec som skončil s excelLent pár úplne nových 300 dolárov za $ 60, rovnako ako ich nosím denne.

Jeans sú trochu zložité. Navrhol by som ísť do obchodu, objavovanie značky, rovnako ako vhodné, že máte radi, potom čistiť ebay hore, kým nezistíte pár. Kúpil som si dve starostlivo využité páry džínsov za menej ako 12 dolárov – oveľa viac uspokojujúce, ako ich kúpite z katalógu pre $ 100.

Ak je koncepcia nákupu neviditeľného, ​​nenávratný krátky článok odevov je trochu desivé, môžete stále rúknuť zásielku, ako aj šetrné obchody. Kým veľké zásoby zásielok majú tendenciu skladovať novšie položky, ktoré sú stále v móde, šetrné obchody sú o niečo viac helter-skelter, avšak stále stojí za úsilie! Ak je to pre vás všetko nové, je tu niekoľko základných DOS, rovnako ako Dont’s.

Kúpte si nákupu bez konkrétneho produktu. Budete oveľa otvorenejší tomu, že báječný plášť plaid sukne, ak vaše srdce nie je nastavené na jednu konkrétnu vec.
Nevyberajte nič, čo by ste si nekupovali v plnej výške v obchode! Budete len skončiť s veľkým množstvom HO-HUM kúskov, ktoré nebudete nosiť.
Nekupujte nič, čo nie je vo veľkom stave. To vylučuje akýkoľvek typ svetre s pilulkami, alebo veci s otvormi alebo škvrnami.
Nakupovať vinobranie kúsky, ktoré sú späť v štýle (ak sú vo veľkom stave), ako blúzky s volánkami alebo luky na krku, miláčikovia, alebo chudé džínsy.
Skúste veci, kedykoľvek je to možné. Väčšina zásielok, ako aj šetrnosť obchodov by mala mať obliekanie.

Teraz, keď môj rýchly skončil, snažím sa vybrať, čo bude moje nové návyky. Aj keď to bude naozaj dobré chodiť do obchodu, ako aj nákup niečoho, čo by som požiadal, namiesto toho, aby som prečistil každú šetrnosť obchodu v meste, neverím, že sa vrátim k mojim starom spôsobom akýkoľvek typ času čoskoro. Stále plánujem konzultovať eBay vždy, keď hľadám nový pár džínsov, rovnako ako šetrné obchody môžu oveľa viac, než uspokojiť akýkoľvek typ náznaku “IsraeLlyGooddeal” choroba, ktorá môže prísť moja cesta.

To môže byť môj najväčší eBay objavovanie roka: zbrusu nové, tagy-priložené J.Crew Taffeta Oslava šaty. Celkové náklady? 11,50 dolárov, plus niekoľko dolárov v lodnej doprave.

Kúpil som si túto sukňu v obchode v zásielke. Je to expresné, hodvábne, rovnako ako v ideálnom stave, za približne 12 dolárov. Zásielkové obchody v LA sú úžasné.

Prosím, nechajte toto pole prázdne rozpočet plán Fashionista v priečinku Doručená pošta!
EMAIL *

Skontrolujte priečinok Doručená pošta alebo Spam a overte si predplatné.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *