Ako čistiť Suede

Share

Tweet

Pin

Reddit

Vrecko

Jedným z tienisté stránky bytia módy: vaše šaty sú väčšie divas než vy. Ak nechcete pochopiť, ako presne čisté semišu, napríklad, máte elegantný, high-údržbu kus na svojich koncoch, ktoré vyzerá pozoruhodnú nahor, kým sa zašpiní.

Táto publikácia sa môže skladať z affiliate odkazov. Pozrite si naše zásady ochrany osobných údajov.

Ale vziať utešiť svoju módy, pretože špinavé neindikuje zničil. Môžete si robiť, že semišová bunda vyzerať takmer ako nové, ak viete, čo robiť, aby. odhlásil z objaviť von.

Ako čistiť Suede

1. odhlásil Smery

Nie všetky suedes sú stvorení sebe rovní. Niektoré verzie materiálu sú lepšie sa čistia než ostatní, preto sa pozrite na etiketu zistiť, čo pracujete s.

2. Vyberte si zbraň

V závislosti na neporiadok máte čo do činenia s, môže požiadavka na čepeľ alebo nôž, semiš kefu (a nylon kefka na nechty a kefku na zuby bude robiť), ako aj prírodného kaučuku alebo # 2 ceruzka. Vám môže tiež požiadavka osuška alebo dokonca low-grade brúsny papier. Tieto nástroje sú rôzne v závislosti na tom, čo vy ste odev, rovnako ako vaše neporiadok, však v kombinácii, oni sú ešte lacnejšie ako suché čistenie. ešte jeden nástroj, ktorý budete chcieť: skvelé čistiace prostriedky, samozrejme!

Luxury Shoecare Suede & Nubuck Brush rovnako ako Block Kit, $ 10 Dillards

3. Pre drobné chyby: Dámy, začnite … Kefy

Použite semišové gumu, prírodného kaučuku alebo mazacie ceruzka na odstránenie ochranných známok, lesk, rovnako ako niektoré suché škvrny. Koža guma funguje skvele, rovnako ako ich náklad len pár dolárov. Či už používate, začne opatrne, rovnako ako doplnok tlak podľa potreby. Ak sa zaoberajú špiny alebo škvŕn, budete môcť vidieť známky naozaj zdvihnúť zo semišu, ako aj na gumových a to aj značky, ktoré boli pomleté ​​hlboko do semišu. Po dokončení, využitie semiš štetcom alebo osušku pracovať materiálne späť do svojej pôvodnej hladkosť.

Latexy Suede Eraser, $ 11,81, Amazon.com

Pre zhluky nečistôt alebo odieraním, využívajú nechty kefkou alebo zubnú kefku, rovnako ako starostlivo trieť chrbát, rovnako ako tam. Ak je málo semiš škvrna je suchá, využiť mazacie ceruzka skutočne vymazať škvrnu preč. Uistite sa, že budete využívať nové mazacie ceruzka, ktorá nebola využitá na vymazanie ceruzkou, aby si produkovať oveľa viac škvŕn sami upratať.

4. V prípade druhého stupňa Chyby: dážď na svoju Suede

V prípade, že semiš je len nedávno za mokra, nechajte zaschnúť, rovnako ako potom skúste použiť semiš kefu alebo osušku. Ak sú známky vody sú staré (najtypickejšie s semišové topánky), jedna technika, aby sa pokúsili sa re-zmáčanie celý výrobok s rozprašovačom, rovnako ako potom hubou off nadmernej vlhkosti. Keď semišové zaschne, musí obtiažnosť priestor splynúť so zvyškom na semišu. Ak vaše get semišové topánky mokrý, vložte pokrčený papier zachovať tvar, ako sa vyschnúť.

V prípade, že malá škvrna semiš je mokrá, osušte hore vlhkosti s absorpčnou papierovou utierkou. Ak je to možné, držať papierový uterák na oboch stranách semišu, rovnako ako lis dohromady. Netrite, aj keď inak sa nebezpečenstvo šírenia škvrny. využívajú zriedený ocot (1: 1), rovnako ako zub / kefka na nechty, rovnako ako starostlivo kroviny. Opakujte, kým škvrna je odstránený, rovnako ako potom čakať na to, aby uschli.

5. Pokiaľ ide o zlé veci: spravovať so starostlivosťou

U čerstvých, zhubné škvrny, ako je atrament, olej, alebo v krmive či (dosahu) krvi, prvá blot prebytočné kvapaliny. To musí byť vykonané s najvyššou opatrnosťou; použitím rovnako veľkou silou bude tlačiť škvrny hlboko do pórov kože je. nech semiš suchu, rovnako ako vtedajší útok súpera s semiš guma, ako aj semišové štetcom. Ak to nepomôže, skúste šmirgľový papier. Ak je váš produkt semiš prišiel s pokynmi, presne tak, ako ju vyčistiť, budú oveľa viac než pravdepodobné, že majú špecifické semišové odmasťovadlá, ako aj čistiace prostriedky do úvahy pre tento druh katastrofy.

U olejových alebo mastných škvŕn, používajú čistejšie odmasťovadiel semiš, rovnako ako na nechty / zubnú kefku je starostlivo odstrániť. Môžete tiež skúsiť zriedený ocot, však odmasťovadiel bude oveľa efektívnejšia.

Skončiť pomocou semiš kefa priviesť späť zdriemnuť. na vedomie, že ak máte veľmi veľké alebo zložité škvrna (napríklad vosk, víno, farby), je to s najväčšou pravdepodobnosťou najlepšie vziať si semišové tovar profesionál.

6. Prevencia

Čistenie semišové nie je nemožné, ale to nie je moc zábavné jeden. zabezpečiť svoje semišu s striekanie na produkt určený pre semiš, rovnako ako koža. zložité, ako si môžu vyskúšať, bohužiaľ, mnoho škvŕn, ako aj ochranných známok, kedy set, je možné odstrániť, ale môžete zabrániť im v úplne prvom mieste striekaním odev každých šesť mesiacov. Suede musí byť tiež kartáčovaný rutinne udržať ju sviežu, rovnako ako nové.Kožený & Suede Protector, $ 4.50, Cole Haan

7. Posledné strediská

Ak vyššie uvedené tipy pre vás nefungovali, je to najpravdepodobnejší čas na usadenie, rovnako ako vezmite odev do suchého čističa. Avšak predtým, než to urobíte, poskytnite biely ocot shot. Využite vlhkú handričku, bavlnené guľôčky alebo bavlnené tampóny, aby sa opatrne masáž priestupok, ako aj potom nechajte sucho. v súlade s nylonskou kefou alebo semiškou.

Nedovoľte, aby ste sa dostali doľava. Kým finický materiál sa môže zdať skľučujúci, aby sa riešil seba, môžete naozaj čistiť semiš pomerne ľahko – a s položkami objavenými vo vašej domácnosti, na zavádzanie. To zahŕňa semišové topánky, ako aj semišové klobúky, doplnky, oblečenie, rukavice, rovnako ako aj nábytok.

Predtým, ako začnete, využite čistú, suchú žinku, aby sa pozorne utrite povrch semišového povrchu. To zdvihne zdriemnuť, ako aj uľahčuje sa dostať na dno semišu za oveľa dôkladnejšie čisté.

Prosím, nechajte toto pole prázdne rozpočet plán Fashionista v priečinku Doručená pošta!
EMAIL *

Skontrolujte priečinok Doručená pošta alebo Spam a overte si predplatné.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *